EURODESK

Regionalny Punkt Informacji EURODESK Elbląg.

 

Eurodesk to…

Eurodesk to program dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie - przez Komisję Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu ERASMUS+.

 

Eurodesk to sieć działająca w 33 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1200 organizacji, w tym ponad 80 w sieci Eurodesk Polska.

Eurodesk to informacja o możliwościach w Europie - dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary zainteresowania naszych odbiorców. A tym samym i nasze.

Mamy się czym pochwalić! W 2013 roku otrzymaliśmy tytuł najlepszego Eurodesku w Europie w dziedzinie informacji młodzieżowej. Jesteśmy pierwszym polskim Eurodeskiem, który tego dokonał. 

 

Co robimy?

Odpowiadamy na pytania. Są ich setki. Np. takie: Jakie są zasady występowania na ulicy w Wielkiej Brytanii? Gdzie szukać kontaktu z młodymi Niemcami? Odpowiadamy na nie telefonicznie, mailowo, osobiście. 

Informujemy! Konkursy, granty, szkolenia - nasze aktualności to przegląd najważniejszych spraw związanych z europejską polityką młodzieżową. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach, publikacjach, nowościach w Internecie.

Wydajemy publikacje: „Na biało”, „Studiowanie to wyzwanie”, „Altruisty w akcji”, czyli naszych publikacji o pracy, studiach i wolontariacie w Europie. Publikacje dostępne są za darmo w punktach Eurodesk Polska. Tylko i wyłącznie.

Prowadzimy eurolekcje. O pracy, studiach, wolontariacie, funduszach i innych europejskich szansach. Każda lekcja jest inna, wszystkie ciekawe. Są prowadzone w szkołach i organizacjach młodzieżowych. Gdzie i na jakich zasadach? Czytaj na stronie eurolekcje.

Odpowiadamy za Europejski Portal Młodzieżowy, na który składa się 10 000 linków prowadzących do stron internetowych w 33 krajach europejskich. Europejski Portal Młodzieżowy. Składa się z 7 działów. Trzy najważniejsze to wolontariat, praca i studia. To najbardziej młodzieżowa strona Unii Europejskiej.

 

 

Przyłącz się do nas!

 O tym, co oferujemy organizacjom należącym do sieci Eurodesk Polska i jak się do nas przyłączyć - skontaktuj się z biurem Stowarzyszenia Elbląg Europa

 

Praktyki w Regionalnym Punkcie Informacji Eurodesk Elbląg

Studiujesz i chcesz zdobyć doświadczenie pracując w Regionalnym Biurze Eurodesk Elbląg? Prześlij nam swój życiorys i list z informacją kiedy, jak długo i dlaczego chciałbyś odbyć u nas praktykę. Napisz co umiesz robić, co chciałbyś robić, w czym jesteś dobry, a w czym… bardzo dobry. Licealiści i gimnazjaliści również mile widziani. Rozpocznij swoją karierę z nami!