Elbląska Spiżarnia

Stowarzyszenie Elbląg Europa od lat działa na rzecz rozwoju miasta Elbląg i regionu Warmii i Mazur, realizując projekty młodzieżowe, kulturalne i międzynarodowe wychodzące naprzeciw problemom i potrzebom mieszkańców. W tym roku Stowarzyszenie stoi przed całkiem nowym wyzwaniem przy pracy nad projektem o tematyce międzypokoleniowej. Do działań międzynarodowych, kulturowych oraz młodzieżowych, chce zaangażować również seniorów, dlatego rusza z projektem Elbląska Spiżarnia!

Elbląska Spiżarnia to projekt, którego  głównym celem jest aktywizacja seniorów, poprzez podniesienie kompetencji społecznych i językowych osób starszych z Elbląga i okolic oraz stworzenie międzypokoleniowego miejsca spotkań do wymiany doświadczeń i  edukacji międzypokoleniowej.

W ramach Elbląskiej Spiżarni realizowane będą warsztaty fotograficzne i kulinarne, zajęcia sportowe oraz warsztaty językowe (angielski, francuski, hiszpański). Jaki i również wyjazdy integracyjne na grzybobranie, spektakl w Teatrze Muzycznym czy  wycieczkę po Zalewie Wiślanym. Zadaniem wspólnym seniorów i pracującej z nią młodzieży będzie stworzenie książki kucharskiej,  wystawy  fotograficznej i  kronik filmowych opowiadających o Elblągu. Co ważne wszystkie aktywności dla młodzieży i seniorów są bezpłatne, a  wszelkie działania projektu będą odbywać się w okresie maj –grudzień.

Elbląska Spiżarnia zaprasza przede wszystkim osoby po sześćdziesiątym roku życia, którzy mimo swojego wieku czują się  młodzi i chcą pokazać społeczności, że również osoby starsze mogą być aktywne. Działania projektu przeznaczone są dla seniorów, którzy chcieliby zaangażować się w życie społeczne oraz zdobywać nowe doświadczeni i uczyć się. Tworzyć świat lepszy dla siebie i przyszłego pokolenia. Ale z racji tego, że jest to projekt o tematyce międzypokoleniowej do projektu zapraszamy również młodzież, której działania w projekcie skupią się na intermentoringu.

 Dzięki intermentoringowi  doświadczone osoby stają się “mentorami" dla młodszych, zaś młodzież może przekazywać swoje doświadczenia m.in. z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii. Obie grupy mają możliwość skonfrontowania swoich początkowych schematów dotyczących siebie nawzajem, z rzeczywistością, we wspólnej pracy warsztatowej.


Zapraszamy do rekrutacji, 300 miejsc  wolnych dla seniorów i 50 dla młodzieży czeka. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej i Facebooku .

Zapytanie można kierować również do:
Katarzyny Dmowskiej – koordynatora projektu kasia@elblageuropa.pl   536-907-483
Michała Pawłowskiego – asystenta ds.rekrutacji i organizacji wydarzeń michał.pawlowski@elblageuropa.pl  783-820-128

Projekt "Elbląska Spiżarnia" współfinansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.