O nas

 

Grupa znajomych i przyjaciół, która w 2002 roku postanowiła założyć Stowarzyszenie, przestrzeń wspierającą realizację pomysłów, oddolnych inicjatyw na rzecz rozwoju Elbląga i regionu elbląskiego, oraz jego mieszkańców.

Z czasem okazało się, ze Elbląg to za mało, podbijamy Europę, a nasze działania dostrzegane są też i z tej perspektywy.

Jesteśmy grupą liderów, młodych ludzi (tak ciałem, jak duchem), uczniów, studentów i osób aktywnych zawodowo o różnych profesjach i pasjach, otwartych na innych ludzi, inicjatywy i pomysły.

Jesteśmy animatorami przemian społecznych, edukatorami – realizującymi  projekty mające na celu aktywację młodzieży oraz wsparcie rozwoju sektora pozarządowego w naszym mieście i regionie dla wzmocnienia procesu budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Mamy szczęście pracować, a swoją praca zwiększamy kapitał społeczny przestrzeni w koło, robimy coś, co jest dla nas przyjemnością, a jednocześnie wspiera rozwój i buduje lepszą przyszłość.

Najważniejszymi dla nas wartościami są:

Szacunek dla drugiego człowieka.
Zaufanie, szczerość i przyjaźń.
Otwartość na innych ludzi, nowe pomysły i inicjatywy.

Tworzymy Stowarzyszenie – stabilną organizację pozarządową uczącą się. Rozwijamy się  w oparciu o zaangażowanie członków, wolontariuszy,  pracowników i współpracowników, czyli ludzi, którym na sercu leży chęć pomagania innym oraz tworzenie przestrzeni dla rozwoju kapitału społecznego.
Działamy w sferze ekonomii społecznej, zgodnie z misją, realizujemy i popieramy wszelką aktywność służącą dobru mieszkańców Elbląga i regionu elbląskiego.